Obchody Święta 11 Listopada

W dniu 10 listopada 2017 roku, w naszej szkole,  odbyły się obchody Święta Niepodległości. Jak co roku, miał miejsce Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który został poprzedzony uroczystą akademią.

Obchody Święta 11 Listopada miały odświętny charakter. W tym szczególnym dniu obowiązywał ubiór galowy, a na apelu nie zabrakło pocztu sztandarowego oraz uroczystego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Wydarzeniu towarzyszyła wystawa militariów, na której oglądać można było oryginalne umundurowanie i wyposażenie armii austro-węgierskiej z okresu I wojny światowej. Eksponaty są częscią zbiorów prywatnych naszego historyka- pana Piotra Szczepaniaka.

Apel miał za zadanie przybliżyć nam wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Opisy wydarzeń historycznych przeplecione zostały wystąpieniami recytatorów, którzy w podniosły sposób przedstawiali charakterystyczne dla tego wydarzenia wiersze. Całość urozmajcona została występami biorącymi udział w VII Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, od I klasy szkoły podstawowej do III klasy gimnazjalnej. Ponadto osiem zespołów i pięciu solistów. Jury w składzie: dyrektor Roman Rokita i nauczyciele Anna Szłapa i Marta Andrusiewicz nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ poziom był wyrównany, a wykonawcy bardzo zaangażowali się w przygotowanie odpowiedniego repertuaru.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas, I miejsce zajęła klasa III gimnazjum piosenką „Dziewczyna z granatem”.
Przyznano również 2 wyróżnienia – dla klasy IVa, która wykonała piosenkę „Ojczyzno ma” i klasy I za piosenkę „Przybyli ułani”.

W kategorii zespół - zwyciężyły trzy zespoły z klasy III SP.
I miejsce Natalia Kamińska, Zuzanna Konior i Hubert Kierczak wykonując piosenkę „Piechota”.
II miejsce Mateusz Klęka, Jakub Romanowicz, Adrian Martyniak i Michał Gałkowski za piosenkę „Chłopaki z AK”.
III miejsce Klaudia Gawron, Oliwia Harat i Dominika Wolf, które wykonały utwór „Taki kraj”.

I miejsce wśród solistów zdobyła Wiktoria Sacha z kl. IVa piosenką „Dziewczyna z granatem”.
II miejsce ex aequo Julia Szczyrk z kl. III również za piosenkę „Dziewczyna z granatem” i Zofia Piela, która zaśpiewała piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
III miejsce piosenką „Legiony” wywalczyła Agata Purcha z klasy III.
Anna Orawczak za piosenkę „O mój rozmarynie” dostała wyróżnienie.

Wszystkie klasy zostały nagrodzone słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe zakupione z budżetu UG Czernichów.

Organizatorzy:

akademia- Małgorzata Okrzesik