Apel Bożonarodzeniowy

Przed Świętami Bożego Narodzenia klasa IVa przygotowała apel, w którym dzieci starały się przypomnieć zebranym widzom treści dotyczące tradycji bożonarodzeniowych, kultywowanych w naszym kraju.

W scence teatralnej wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IVa, Tomek Fołta z klasy V, który wystąpił w roli narratora oraz wspaniały chór złożony

ze wszystkich dzieci z klasy III SP pod kierownictwem p. Renaty Orawczak.

W programie przypomniano, jak kiedyś wyglądała choinka, co powinno się na niej znaleźć, jakie znaczenie symboliczne posiadały poszczególne ozdoby, jakie podawano na stoły potrawy i kto powinien zasiąść do wigilijnego stołu. Dialogi przeplatane były śpiewem kolęd.

Na koniec, pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe z okazji Nowego Roku, a harcerze przekazali mu Betlejemskie Światełko Pokoju.

W tak uroczystej atmosferze udaliśmy się do klas, gdzie zgodnie z tradycją, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami zasiedli do Wigilijek przygotowanych w klasach.

Wychowawca kl. IVa - Ewa Zontek-Żaba