Konkurs literacki "Magiczne pióro"

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Zadaniem konkursowym jest napisanie baśni.

KONKURS LITERACKI

„Magiczne pióro”

Cele:

-popularyzacja twórczości znanych baśniopisarzy,

-kształtowanie systemu wartości oraz wrażliwości,

-rozwijanie uzdolnień literackich,

-pobudzenie aktywności twórczej,

-kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji,

-propagowanie czytelnictwa.

Przebieg:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Zadaniem konkursowym jest napisanie baśni, która następnie zostanie poprawiona przez nauczyciela polonistę oraz oceniona przez jury konkursowe (min.
3 osoby).

Wymagania:

-Praca literacka musi zawierać cechy charakterystyczne baśni, tj. świat realny połączony z magicznym, fikcyjne postacie (krasnoludki, czarownice itp.), nieskomplikowana konstrukcja, brak określonego miejsca i czasu, triumf dobra nad złem itd.

-Praca musi być napisana na komputerze, czcionką Times New Roman, rozm. 14,
1,5 odstępu między wierszami, marginesy normalne, format Word, max. 3 strony A4.

-Praca oceniania będzie pod względem oryginalności kompozycji, narracji, bogactwa języka, a także poprawności językowej, ortograficznej, gramatycznej i estetyki.

Prace należy oddać do dnia 9 kwietnia 2018r. do biblioteki szkolnej, w wersji wydrukowanej oraz elektronicznej.

Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi 23 kwietnia 2018r.
Przewidziane zostały ciekawe nagrody!

Organizatorzy:

Marta Andrusiewicz, Natalia Białka-Jura