Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

"W świecie przepychu, magii i waśni witają postacie ze znanych baśni"

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Turniej 1 z 10, pod hasłem: "W świecie przepychu, magii i waśni witają postacie ze znanych baśni". 

W Turnieju wzięło udział 10 osób z klas I-IV, które zostały wytypowane przez swoich wychowawców. 

Zadaniem uczestników było przeczytanie 10 wskazanych baśni. Były to oryginalne wersje opowiadań spod pióra H.Ch. Andersena oraz W i J Grimm.  

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, przez co do ostatnich chwil nie wiadomo było kto wygra konkurencję. Publiczność składająca się z uczniów klas I-IV wraz z nauczycielami, dzielnie kibicowała swoim reprezentantom. 

Ostatecznie po wyczerpaniu wszystkich pytań i zliczeniu punktów okazało się, że ex aequo wygrały: Emilia Decamp oraz Natalia Kołakowska, a trzecie miejsce zdobyła Zosia Krysiak.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami oraz gromkimi brawami.

Nagrody zostały ufundowane przez kwiaciarnię "Szuflada" w Czernichowie, sklep Lewiatan w Międzybrodziu Żywieckim oraz LGD Żywiecki Raj. 

W przygotowaniach i obsłudze turnieju pomocne były uczennice klasy II gimnazjum, tj. Amelia Bierczak, Zuzanna Marugi, Karolina Kliś oraz Justyna Broniszewska.

 

Zawodnicy:

Emilia Mirek

Emilia Decamp

Tiasza Bieńkowska

Julia Szczyrk

Klaudia Gawron

Jakub Romanowicz

Natalia Bierczak

Marta Łaszczak

Natalia Kołakowska

Zofia Krysiak

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

 

 Organizator:

Marta Andrusiewicz

Dekoracje:

Małgorzata Zontek


Przejdź do góry