W świecie mitologicznych bohaterów

W ramach pracy w grupach klasa V przygotowała scenki z dramatu Demeter i Kora. Zadanie nie było łatwe, ponieważ uczniowie sami musieli dobrać się w 6-osobowe zespoły, wybrać spośród siebie reżysera, który będzie odpowiadał za całość zagranej scenki.

Sami dokonali podziału na role. Zadanie było tym bardziej trudne, że niektóre role żeńskie musieli grać chłopcy. Poszło im bardzo fajnie. Wszyscy spisali się na medal. Zaangażowanie uczniów i ich poważne podejście do tematu zasługuje na najwyższe uznanie. Nie było łatwo pogodzić charaktery i oczekiwania poszczególnych osób w grupach, ale uczniowie sami potrafili rozwiązać nieporozumienia i efekt był zachwycający.

Ponieważ w klasie jest 19 uczniów, dlatego jedna osoba otrzymała za zadanie wykonanie ogólnej dekoracji, która stanowiła scenografię dla każdego zespołu. Przygotowana makieta łąki  była pięknie wykonana, widać  że uczennica poważnie podeszła do sprawy. O kostiumy dla poszczególnych postaci zadbali sami odgrywający daną rolę.

Scenki podobały się wszystkim uczniom. Pomysły kolegów były doceniane przez inne zespoły. Każdy z uczniów został wysoko oceniony, a historia Demeter i Kory na pewno zostanie przez  nich zapamiętana na długo.

Ewa Zontek-Żaba