Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami!

28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym roku podjęliśmy wyzwanie i zgłosiliśmy się do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. W związku z tym motywem przewodnim dnia był Gang Słodziaków.

W naszym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I i II oraz zerówka.

Główną częścią dnia było czytanie książki o "Gangu Słodziaków", autorstwa Renaty Piątkowskiej. Każde opowiadanie było czytane przez inną osobę:

-p. Małgorzatę Zontek -realizatora kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"

-p. Marię Kliś z biblioteki w Międzybrodziu Żywieckim

-p. Romana Rokitę- Dyrektora Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim

-p. Małgorzatę Micińską - Dyrektor Przedszkola w Międzybrodziu Żywieckim

-p. Gabrielę Droździk- wychowawcę klasy I

-p. Magdalenę Kamińską- wychowawcę zerówki.

Po zakończeniu czytania dzieci otrzymały w nagrodę naklejki, zakładki do książek oraz karty motywacyjne ze Słodziakami. Następnie, przy dźwiękach Słodziakowej piosenki, odbyła się mini sesja fotograficzna na naszej specjalnej ściance.

W tym dniu dzieciom towarzyszyły ulubione maskotki. Dzięki temu odbyło się głosowanie na najpopularniejszego Słodziaka, którym został ryś Rysio. Furorę zrobiła również Mucha Henryka, stworzona przez panią Małgorzatę Zontek.

Akcja ta miała na celu zachęcenie dzieci do czytania, a przez to do pobudzania wyobraźni, uczenia samodzielnego myślenia oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję:)

Organizator:

Marta Andrusiewicz