Jesienny Zlot Turystyczno - Ekologiczny "Czyste Góry"

XX Jesienny Zlot Turystyczno - Ekologiczny "Czyste Góry 2018" już za nami. Był to szczególny zlot, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 750-lecia Miasta Żywca i 20-lecia Powiatu Żywieckiego.

Tym razem nasi uczniowie porządkowali żółty szlak turystyczny prowadzący z Żywca Browaru przez Grojec (612 m n.p.m.) i Grojec Średni ( 474 m n.p.m. ), aż do Amfiteatru, gdzie znajdowała się tegoroczna meta zlotu.

Zebraliśmy sporo śmieci i w konkursie drużynowym zajęliśmy VI miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że rywalizowało około 50 grup (ponad 500 uczniów z całego powiatu), jest to duży sukces. W nagrodę otrzymaliśmy trzy piękne książki o tematyce geograficznej, które przekażemy do biblioteki szkolnej.

Ale na tym nie koniec sukcesów. Dagmara Kliś ( kl. VI ) zdobyła I miejsce w konkursie krajoznawczo-turystycznym o naszym regionie, a Agnieszka Kliś II ( kl. VI ) w konkursie ekologicznym. Obie otrzymały dyplomy i pamiątkowe książki. W sumie nikt z dziesięciorga uczniów nie został bez drobnego upominku, bo każdy z nich otrzymał komplet długopisów i zabawne gumki do mazania, a niektórzy jeszcze inne drobne gadżety wylosowali w „konkursie niespodzianka”.

Piękną słoneczną sobotę spędziliśmy przyjemnie i pożytecznie, z korzyścią dla ducha i ciała.

Małgorzata Stasica

Zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Powiatowego w Żywcu