Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Klasa I na spektaklu pt. "Smog nas zje"

29 listopada klasa I pojechała do MCK w Żywcu na spektakl pt. "Smog nas zje". Jest to edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci, której celem jest przekazywanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzących z tzw. niskiej emisji oraz o negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zamieszkujących na terenach województwa śląskiego, o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi. 

Bajka muzyczna w formie przedstawienia teatralnego została zrealizowana przez studentów Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Treściom o charakterze ekologicznym towarzyszyły piosenki oraz interpretacje ruchowo-przestrzenne wykonane przez uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” oraz Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia “Elementarz” w Katowicach stanowiące integralną część całego przedstawienia.*

Uczniowie I klasy pod czujnym okiem pani Małgorzaty Zontek stworzyli również plakat, który wziął udział w konkursie "Smog nas zje- dbajmy o czyste powietrze".

 

*Źródło: http://muzyczna.elementarz.edu.pl/bajkamuzyczna

 

GaleriaPrzejdź do góry