Powiatowy konkurs plastyczny o tematyce świątecznej „BOŻE NARODZENIE W BESKIDACH”

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Żywcu Wydział turystyki, Kultury, Sportu i Promocji.

Celem tego konkursu było rozwinięcie  i poszerzenie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac. Uczniowie biorący udział w konkursie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, których temat związany był ze świętami Bożego Narodzenia ze szczególnym ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy towarzyszące świętom na Żywiecczyźnie, zainteresowanie rodzimą tradycją, a zwłaszcza podzielenie się  z innymi tradycją kultywowaną  w rodzinnym domu. Po trzech godzinach intensywnej pracy komisja w składzie:

• Barbara Rosiek - Muzeum Miejskie w Żywcu - Etnograf

• Weronika Kasperek - Muzeum Miejskie w Żywcu - Etnolog

• Mirosław Dziergas - Dyrektor Wydziału  TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu

• Krzysztof Greń - Wydział TKSP Starostwo Powiatowe w Żywcu

• Anna Żółty -Wydział TKSP Starostwo Powiatowe w Żywcu

dokonała wstępnej kwalifikacji prac konkursowych, po czym oceniała prace zgodnie
z regulaminem  w następujących kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe; kl. I-III  oraz   kl. IV-VI, kl. VII - VIII i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych w ramach konkursu komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia
w poszczególnych kategoriach.

Z każdej szkoły w konkursie mogło brać udział czterech uczniów. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:
- Karolina Biernatek, klasa I
- Emilia Mirek, klasa II
- Marta Łaszczak, klasa V a
Tematy przedstawione w pracach to „Kolędnicy”, „Ubieranie
i dekorowanie podłaźnicy” oraz „Wigilia w moim domu”. Opiekunem uczniów z klas młodszych była Pani Małgorzata Zontek, natomiast pracą uczennic z klasy V kierowała Pani Katarzyna Buszydlik.

Z pośród około 200 uczestników konkursu plastycznego wyłonieni zostali laureaci.
Z naszej szkoły
nagrodę zdobyły uczennice: Karolina Biernatek i Emilia Mirek.