Eliminacje Wojewódzkie Turnieju o Puchar Tymbarku

W dniu 4 kwietnia 2016r. na boiskach Pasjonatu Dankowice odbył się finał Województwa Śląskiego XVI edycji piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku.

Reprezentacja dziewczyn naszej szkoły uczestniczyła w tym turnieju, jako Mistrz Powiatu Żywieckiego. Po bardzo zaciętej walce i "zostawieniu serca na boisku" ulegliśmy drużynie UKS Katowice oraz ISD AJD GOL Częstochowa. Należy zaznaczyć, że nasz grupowy rywal z Katowic w tym turnieju zajął pierwsze miejsce. Tym samym drużyna z Katowic będzie reprezentowała Województwo Śląskie podczas turnieju finałowego w Warszawie (trzymamy kciuki!!!). Ogromna wola walki i zaangażowanie całej drużyny, pozwoliły na wypracowanie sytuacji, w której Julia Sopiak strzeliła bramkę utytułowanej drużynie z Częstochowy. Piękna pogoda, nagrody, dyplomy, puchar i przede wszystkim atmosfera turnieju spowodowały, że po złapaniu oddechu pierwsze zdanie dziewczyn brzmiało: "W przyszłym roku jedziemy znowu".

W skład naszej drużyny weszły następujące zawodniczki z klasy drugiej i trzeciej:
- Natalia Bierczak
- Zofia Krysiak
- Paulina Omasta
- Agnieszka Kliś
- Julia Sopiak
- Natalia Kołakowska
- Adela Kliś

Warto wspomnieć również o jednym ważnym wydarzeniu które miało miejsce podczas finału Wojewódzkiego. Uczeń naszej szkoły reprezentując Żywiecką Szkółkę Piłkarską zdobył tytuł najlepszego piłkarza turnieju. Ogromnie gratulujemy Patrykowi Majdak i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Krzysztof Barcik