Ogólnopolski konkurs plastyczny "Dzieci świata"

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych całej Polski, a każda szkoła mogła przesłać tylko 10 prac.

CELE KONKURSU:

- poszerzenie wiedzy dotyczącej życia ludzi na różnych kontynentach
- kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla dzieci ze wszystkich stron świata
- zachęcanie do twórczego przedstawienia różnorodności i odmienności kulturowej
- rozwijanie umiejętności akceptacji siebie i innych
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej poprzez kreatywną interpretację tematu
- doskonalenie umiejętności posługiwania się rożnymi technikami plastycznymi

Prace konkursowe musiały być wykonane techniką płaską, format A3. Praca powinna była zawierać charakterystyczne elementy i podkreślać walory kultury, z której pochodzą dzieci różnych narodowości oraz promować otwartość i przyjaźń między dziećmi z różnych stron świata. Można było również zwrócić uwagę na różne formy niesienia pomocy dzieciom z różnych kontynentów.

Z naszej szkoły uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem Pani Małgorzaty Zontek. Uczestnikami konkursu byli:

- Wiktor Baranowski, klasa I
- Iwo Bieńkowski, klasa I