I OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ I MINIATURY PLASTYCZNEJ „W ODCIENIACH BIELI” PORTRETY ZWIERZĄT

„Biel to najjaśniejsza z barw. Może być biel niebieska zimna, ale też ciepła i lekko żółtawa. Biel można przedstawić bardzo jasnymi odcieniami innych kolorów i uzyskamy np. alabastrowy, mleczny, kremowy, perłowy, porcelanowy, kolor kości słoniowej. Malujcie eksperymentując z farbami, kredkami na papierze i w komputerze. Mieszajcie kolory i obserwujcie zwierzęta o białym ubarwieniu: polarne lisy i niedźwiedzie, zające amerykańskie, białuchy, mewy modrodziobe, pardwy, kozły śnieżne, białe papugi etc. Życzymy radości tworzenia.” –organizator.

ORGANIZATOR :

Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu

CELE KONKURSU:

- umożliwienie uczestnikom wyrażenie odczuć i refleksji związanych z tematem konkursu
 - popularyzacja zwierząt o białym ubarwieniu - poddanie analizie barwy białej, dostrzeżenie różnych odcieni bieli

Uczestnikami konkursu mogły być dzieci i młodzież od 6 do 18 lat

Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej/rysunek, malarstwo, grafika, grafika komputerowa/, bez materiałów sypkich.

Nasi uczniowie przed przystąpieniem do konkursu wyszukiwali i omawiali zwierzęta o białym ubarwieniu. Przekonali się, że w świecie przyrody białe są nie tylko zwierzęta polarne. Uczniowie poznali ogromne bogactwo „białych zwierząt”, zauważyli, że te zwierzęta mają futro, pióra a nawet zamieszkują środowisko wodne. Prace wykonywane były na papierze, płótnie, jedwabiu
i szkle. Prace naszych uczniów to głownie malarstwo.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była Pani Małgorzata Zontek.
Prace wykonywane były pod kierunkiem Pani Małgorzaty Zontek

Lista uczestników :