Apel i kiermasz Wielkanocny

W dniu 24 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w XV edycji Konkursu Wielkanocny Stół Gminy Czernichów, który miał miejsce w tym roku w centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim.

Uczniowie i harcerze wraz z opiekunami przygotowali własne stoiska z ciastem, palmami oraz dekoracjami wielkanocnymi. Zarobione pieniądze przeznaczone zostały na potrzeby klas. Połowę zysku harcerze przekazali na Fundację Księdza Orione "Czyńmy Dobro".

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły przedstawiło pantomimę pt.: Czyje ręce wybierasz? Młodzież przedstawiła krótką historię człowieka, który został stworzony przez Boga jako dobry, jednak w miarę jak w życie człowieka wkradał się grzech, człowiek zaczął wybierać zło, aż po ukrzyżowanie Zbawiciela. Jednak Chrystus w grobie nie pozostał, zmartwychwstał, żyje i do dziś  działa wśród ludzi. Rzecz w tym, że człowiek sam musi wybrać ręce czyniące dobro, albo te, które czynią zło.

W rolę Boga-Chrystusa wcielił się Karol Furtak z klasy V i odegrał tę postać znakomicie, wywołując wielkie wzruszenie wśród zebranych. Zwłaszcza spektakularne było jego umieranie i zmartwychwstanie, a także czynione cuda związane z przemianą serca człowieka. Aktorami- ludźmi byli: Mikołaj Pamuła, Patryk Kliś, Paulina Omasta, Agnieszka Kliś z klasy V; Weronika Kliś, Łucja Wilas, Magdalena Żabicka i Dagmara Maruszczak z klasy VII, a w roli narratora wystąpił Tomasz Fołta z kl. V. Program pomogły uczniom przygotować panie Ewa Zontek-Żaba i Renata Orawczak.

Ten sam program uczniowie przedstawili w szkole w dniu 28 marca na Apelu Wielkanocnym. Tutaj występ został wzbogacony o koncert pieśni jaki dała klasa III SP pod dyrekcją p. Renaty Orawczak.