Turniej piłkarski - X 2014

TURNIEJ PIŁKARSKI W RAMACH
„SZKOLNYCH IGRZYSK SPORTOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
O MISTRZOSTWO POWIATU ŻYWIECKIEGO”

j

W ramach tych rozgrywek rozegraliśmy turniej eliminacyjny na szczeblu gminy

w dniu 25 września 2014 roku na boisku „Orlik” w Międzybrodziu Żywieckim.

W tym turnieju zajęliśmy następujące miejsca:

Grupa dziewcząt – I miejsce w gminie
mecz SP Międzybrodzie Żywieckie – SP Międzybrodzie Bialskie   1 : 0

Grupa chłopców – turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, rozegraliśmy więc 3 mecze:

1. SP Międzybrodzie Żywieckie  -  SP Żarnówka                            0 : 0
  2. SP Międzybrodzie Żywieckie  -  SP Czernichów                        1 : 0
  3. SP Międzybrodzie Żywieckie  -  SP Międzybrodzie Bialskie   4 : 0
    Zdobywając 7 pkt, zajęliśmy I miejsce w turnieju gminnym.

Następnym etapem były rozgrywki w grupie czterech gmin: Czernichów, Gilowice, Łękawica, Ślemień.

Turniej odbył się w Gilowicach 10 października 2014 roku.

Po zaciętych meczach zostaliśmy zwycięzcami tego etapu.

I miejsce zapewniły nam zwycięstwa ze Szkołą Podstawową w Gilowicach 3 : 1 oraz drużyną ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy 3 : 1.
Nagrodą dla naszej drużyny, oprócz awansu do turnieju finałowego, była możliwość rozmowy oraz zrobienie zdjęcia pamiątkowego z mistrzem świata

wagi ciężkiej – bokserem Tomaszem Adamkiem.

Turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu Żywieckiego odbył się 17 października 2014 roku w Jeleśni.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną gospodarzy. W regulaminowym czasie zakończył się remisem 1 : 1. Niestety, przegrywając serię rzutów karnych, odpadliśmy z dalszej części turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Patryk Muś, Mateusz Mydło, Karol Hałka, Mateusz Ciszewski, Dominik Dąbrowski, Jakub Maruszczak, Jakub Kliś, Maksymilian Chamera.

Nauczyciel prowadzący:
                                                                                    Krzysztof Barcik