Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia i wycieczki

Wydarzenia i wycieczki

Artykuły

Wizyta Świętego Mikołaja

2018-12-06

Udało się! Święty Mikołaj znalazł chwilkę w tym niezwykle pracowitym dniu i przybył do naszej szkoły, by obejrzeć występy wszystkich klas i wręczyć uczniom słodkie upominki. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci będą bardzo grzeczne, a Mikołaj zawita do nas za rok.

Czytaj więcej o: Wizyta Świętego Mikołaja

Klasa I na spektaklu pt. "Smog nas zje"

2018-11-30

29 listopada klasa I pojechała do MCK w Żywcu na spektakl pt. "Smog nas zje". Jest to edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci, której celem jest przekazywanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzących z tzw. niskiej emisji oraz o negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zamieszkujących na terenach województwa śląskiego, o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi. 

Czytaj więcej o: Klasa I na spektaklu pt. "Smog nas zje"

Uczta bogów na Olimpie

2018-11-30

Uczniowie klasy VIII, chcąc sobie przypomnieć niektóre informacje z zakresu mitologii, spotkali się na Olimpie. Każdy uczeń miał za zadanie przygotować informacje o postaci, którą reprezentuje i przedstawić je, zasiadając do stołu z innymi bogami.

Czytaj więcej o: Uczta bogów na Olimpie

Wyjazd do ośrodka NAUKOTECHNIKA w Świnnej

2018-11-30

 

Klasy Va i VI 14 listopada 2018r. odwiedziły Beskidzkie centrum nauki „Naukotechnika” w Świnnej. Uczniowie mogli się zapoznać z możliwościami i właściwościami ciekłego azotu. W bardzo ciekawy i przystępny sposób przyswoić nieco wiedzy z zakresu chemii i fizyki. Brali udział w przeprowadzanych doświadczeniach, skorzystali z warsztatów geologicznych.

 

Czytaj więcej o: Wyjazd do ośrodka NAUKOTECHNIKA w Świnnej

Dary dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

2018-11-30

16 listopada wolontariusze Szkolnego klubu wolontariatu "Otwarta dłoń" zakończyli akcję zbierania darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żywcu. Mieli też możliwość osobiście przekazać zebrane dary.

Czytaj więcej o: Dary dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Świąteczne warsztaty pieczenia pierniczków

2018-11-28

27 listopada w naszej szkole odbyły się "Świąteczne warsztaty pieczenia pierniczków". Przy dźwiękach świątecznych hitów, dzieci wraz z rodzicami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich uczyły się wyrabiać ciasto, wycinać i dekorować ciasteczka. Gotowe, pięknie przyozdobione pierniczki zostaną przeznaczone na sprzedaż podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego 16 grudnia. Organizatorem warsztatów była Szkolna Kasa Oszczędności.  

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty pieczenia pierniczków

Koncert "Śpiewam Tobie Polsko"

2018-11-16

11 listopada, w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbył się koncert "Śpiewam Tobie Polsko", upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Czytaj więcej o: Koncert "Śpiewam Tobie Polsko"

ŻAR Biało- Czerwony - podziękowanie

2018-11-13

10 listopada miał miejsce finał akcji "Żar biało- czerwony". O godz. 12:00 na stoku góry Żar została utworzona żywa flaga Polski, a uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. W wydarzeniu brało udział ponad 500 osób. 

Czytaj więcej o: ŻAR Biało- Czerwony - podziękowanie

Rekord dla Niepodległej

2018-11-13

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Podczas Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej o godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. 

Czytaj więcej o: Rekord dla Niepodległej

VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

2018-11-13

9 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczniowie zaprezentowali cały wachlarz patriotycznych utworów. Prezentacje odbywały się w kategoriach klas, solistów oraz zespołów.  

Czytaj więcej o: VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej


Przejdź do góry