Szkoła w ruchu - 2013/14

Rok 2013/2014 rokiem SZKOŁY W RUCHU

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2013/2014 rokiem szkoły w ruchu. W tym projekcie wzięła udział również nasza szkoła. Poniżej przedstawiamy wyniki niektórych działań, ktore podejmujemy w celu uaktrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego.

KAPITAN SZYPKA W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy zaszczyt gościć wielokrotnego mistrza świata w szybownictwie Pana Sebastiana Kawę, który z uczestnikami spotkania podzielił się swoja pasją i związanymi z nią sukcesami. Przedsięwzięcie to udało się zorganizować również w tym roku szkolnym. Gościem honorowym zgodził się być Kapitan Krystian Szypka. Zaproszony żeglarz odbywał rejsy m.in. po Bałtyku, M. Północnym i Śródziemnym. W czasie spotkania Kapitan Szypka podzielił się swoimi wspomnieniami ze startu w najstarszych,  legendarnych, transatlantyckich regatach samotników "OSTAR". Regaty te rozgrywane co cztery lata od 1960r., należą do jednych z najtrudniejszych na świecie wyzwań żeglarskich, co wynika z charakteru trasy przez północny Atlantyk: pod wiatr, pod prądy i fale naprzeciw nadciągającym stale frontom niżowym, do tego mgły, góry lodowe oraz intensywny ruch statków i wielorybich stad. Żeglarz swój udział w regatach zadedykował nieżyjącej już koszykarce Małgorzacie Dydek.

Dziękujemy Panu Kapitanowi za ciekawie opowiedzianą historię tej wyprawy, wraz z projekcją filmu.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do organizacji działań zebranych w powyższej prezentacji.

mgr Krzysztof Barcik