Magurka Wilkowicka i Czupel zdobyte!

23 września 2020r. uczniowie klasy VI po raz kolejny przekonali się do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Swoją przygodę rozpoczęli na Przełęczy Przegibek, skąd z uśmiechem na twarzach wyruszyli, aby zdobyć Magurkę Wilkowicką. Pogoda dopisywała, więc na szczycie zwiedzili schronisko, rozwiązali quiz geograficzny, skosztowali miejscowych specjałów, rozpalili ognisko i upiekli kiełbasę.  Magurka była jednak wyłącznie rozgrzewką przed wejściem na Czupel - na najwyższy szczyt Beskidu Małego (933 m.n.p.m). Trasa wiodła przez malownicze i widowiskowe górskie obszary, co było pretekstem do poszerzania wiedzy z zakresu geografii oraz do budowania poprawnych relacji międzyludzkich. Uczniowie bogatsi o nowe sukcesy i doświadczenia doszli aż do Czernichowa, a nazajutrz obudzili się gotowi na kolejne wyzwania.

Zdobycie jednego z 9 szczytów "Korony Beskidów Polskich" rozbudziło w uczniach klasy VI chęć organizacji kolejnych górskich wędrówek, zintegrowało zespół i przekonało niedowiarków do tego, że "Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu".

Opiekunowie:

Natalia Białka-Jura