PROJEKT "Rozwój edukacji w Międzybrodziu Żywieckim"

Gmina Czernichów realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Rozwój edukacji w Międzybrodziu Żywieckim”

Celem główny projektu pn. „Rozwój edukacji w Międzybrodziu Żywieckim” będzie wzrost kompetencji kluczowych 62 uczniów i uczennic uczęszczających do Szkoły Podstawowej im św. Królowej Jadwigi w Międzybrodziu Żywieckim w okresie od 01.01.2021 do 30.06.2022r. oraz podniesienie efektywności kształcenia w szkole poprzez stworzenie w placówce objętej projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych 2 nauczycieli bezpośrednio pracujących z uczniami szkoły.

Efektem finalnym projektu będzie nabycie kompetencji kluczowych przez co najmniej 80% uczniów i uczennic objętych projektem.

Kto może zostać Uczestnikiem Projektu?

W projekcie mogą uczestniczyć uczniowie klas IV-VIII poszczególnych szkół oraz nauczyciele tych jednostek oraz dzieci z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu oferujemy:

ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW:
- Rozwijanie kompetencji kluczowych - zajęcia dodatkowe z języka angielskiego
- Rozwijanie kompetencji kluczowych - zajęcia rozwijające z przedsiębiorczości
- Zajęcia dodatkowe z informatyki
- Zajęcia prowadzone metodą eksperymentu - matematyka
- Zajęcia prowadzone metodą eksperymentu - chemia
- Zajęcia prowadzone metodą eksperymentu - biologia
- Zajęcia prowadzone metodą eksperymentu - fizyka
- Zajęcia prowadzone metodą eksperymentu
- Praca z uczniem z SPE – socjoterapia
- Praca z uczniem z SPE – terapia pedagogiczna
- SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Okres realizacji projektu: 01.01.2021 do 30.06.2022r.

Wartość dofinansowania projektu z UE 268 726,43 PLN
Całkowita wartość projektu: 316 148,75 PLN
Wkład własny: 31 614,88 PLN.